Lajme

Pamje nga dhunimi me shkopa bejsbolli i policit në Tiranë dhe të afrimit të tij, dëgjohen ulërima e të qara: Të mbeta në dorë o Bekim

Një efektiv policie dhe një i afërm i tij janë goditur me shkopa bejsbolli në orët e para të mëngjesit të së shtunës (2 shtator) në rrugën “Besim Alla” në Tiranë.

Një video e momentit të dhunës së ushtruar ndaj tyre është filmuar nga banorët e zonës. Pamja nuk është e qartë, ndërsa dëgjohen të bërtiturat dhe ulërimat e personave që dhunohen.

“Të mbeta në dorë o Bekim”, dëgjohet duke thënë një prej tyre, i cili i drejtohet dhunuesit.

Ndërsa personi që filmon thotë mes lotësh: “E rrahën”. 

KLIKONI KETU PER TE PARE VIDEON

Sipas News24, 7 persona i kanë bërë pritë efektivit të policisë duke i bllokuar rrugën në momentin që u fut me makinë në sheshpushimin e pallateve.

Autorët i kanë zënë rrugën me makina të tjera me targa angleze në hyrje që të mos kishte mundësi të largohej, e më pas kanë nisur të godasin me shkopinj bejsbolli drejt xhamave të automjetit të tij.

Efektivi tenton të fusë automjetin drejt një garazhi të pallatit, por aty agresorët i kanë nxjerrë të dy nga makina dhe i kanë dhunuar.

Policia është njoftuar nga banorët e lagjes, ndërsa dy personat kanë marrë dëmtime të rënda nga dhuna barbare.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close