Lajme

Pamje të orëve të fundit, Situata alarmante në Dukat-Fushë/ Zjarri i Karaburunit po i drejtohet banesave

Në Orikum flakët anës kodrës që sa vijnë dhe po agravohen më shumë afër banesave. E gjithë zona është bërë portokalli nga flakët e mëdha që po përparojnë . Një situatë e ngjashme me atë apokaliptike, pamje të cilat ishim mësuar t’i shihnim vetëm në qytete jashtë Shqipërisë. Zjarri në Karaburun po rrezikon të përparojë në drejtim të zonave të banuara në Dukat-Fushë, pranë lagjes “Kanal”. Forcat e zjarrëfikses janë sinjalizuar tashmë për të qenë në gadishmëri.

Njëkohësisht ju është kërkuar banorëve të jenë vigjilentë dhe në gadishmëri në rast nevoje. Flakët prej ditêsh kanê djegur një zonë të madhe të Karaburunit por edhe ne Tragjas dhe Dukat.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: