BotaLajme

Pamje të RËNDA/ Duke kërkuar ndihmë mes të ujit, momenti i shpëtimit të emigrantëve në Kanalin Anglez

Katër emigrantë kanë humbur jetën pas përmbytjes së varkës në kanalin Anglez “La Mansh”. Mediet e huaja kanë publikuar pamjet dramatike të përmbytjes së gomones, ndërsa njerëzit që ndodheshin në të, bërtisnin duke kërkuar ndihmë.

Ekuipazhi i një anije ka shpëtuar njerëzit që ndodhen në ujë, ndërkohë disa të tjerë, fatkeqëisht ndërruan jetë për shkak të temperaturave nën zero në ujë.

Sipas raportimit të medieve të huaja emigrantët në gomone ishin nga Afganistani, India, Iraku dhe Senegali, por ende nuk ka një konfirmim zyrtar nga autoritetet britanike.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close