Lajme

Pamje të rënda nga aksidenti në Tiranë/ Makina përplas 6-vjeçarin me nënën e tij

Publikohen pamjet e aksidentit të sotëm në rrugën “Don Bosko” në Tiranë, ku një automjet, i drejtuar nga një 55-vjeçare, aksidentoi një fëmijë 6 vjeçar.

Pamjet e rënda, të publikuara nga JOQ Albania, tregojnë momentin kur 6-vjeçari po qëndronte në trotuar me nënën e tij dhe kur papritur vjen makina dhe e përplas. Mjeti që drejtohej nga gruaja 55-vjeçare, duket se ka humbur kontrollin dhe ka hipur në trotuar duke marrë përpara nënë e bir.

Kalimtarët dhe të pranishmit e tjerë që po prisnin të kalonin rrugën kanë nxituar të ndihmojnë nënën me të voglin. Ata shihen të shtyjnë mjetin për të nxjerrë të miturin, ndërkohë që një grua, e cila duket të jetë nëna e vogëlushit, lëviz me duart në kokë, e tmerruar nga ajo që ndodhi.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: