BotaLajme

Pamje! Një gropë gjigande hapet në mes të rrugës dhe përpin dy makina, më pas shpërtheu…(VIDEO)

Dy vetura u përpin nga një gropë që u hap, në momentin që erdhi deri te shpërthimi i një gypi të ujit të nxehtë në Rusi. Sipas Daily Mail, Toyota Corolla Spacio dhe Nissan Juke përfunduan në “kraterin” që u hap në mes të një rruge në Novosibirsk, qyteti i tretë për nga madhësia në Rusi. Kjo pamje habiti banorët e këtij qyteti që nuk e dinin sesi erdhi deri te kjo, ku dy vetura përfunduan në gropën gjigante që u hap.

Këto dy vetura ishin të parkuara para një qendre tregtare kur gropa gjigante u hap dhe i përpiu, e gjithçka ndodhi si rezultat i shpërthimit të një gypi të ujit të nxehtë. Deri më tani nuk raportohet për të lënduar, e dëmet materiale janë bukur të mëdha. Ekipet e shpëtimit menjëherë dolën në vendin e ngjarjes nga frika se në këto vetura dikush mund të ketë ngecur.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: