Lajme

PAMJET/ Digjet shkolla në Fratar, tymi i zi mbulon çatitë e shtëpive

Digjet shkolla në Fratar në qytetin e Fierit, tymi i zi mbulon çatitë e shtëpive.

Nga pamjet e mbërritura në redaksinë e Faxnews, shihet se si tymi i zi nfga djegia e shkollës ka mbuluar catitë e shtëpive.Ende nuk dihet shkaku i rënies së zjarrit.

Njoftimi i Policisë:

Mallakastër/Informacion paraprak

Në datë 15.05.2023, rreth orës 15:45, në shkollën “Hajredin Fratari” në fshatin Fratar ka rënë zjarr.

Gjatë kohës që ka rënë zjarri, nuk ka pasur nxënës në shkollë.

Paraprakisht dyshohet se zjarri ka rënë për shkaqe aksidentale.

Në vendngjarje kanë shkuar shërbimet e Policisë dhe shërbimet zjarrfikëse të cilat po punojnë për fikjen e zjarrit.

Grupi hetimor po punon për përcaktimin e shkaqeve të rënies së zjarrit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close