Lajme

Pamjet nga rruga Palasë-Dhërmi, Rama: Do të lidhet me daljen e tunelit të Llogarasë

Rruga Palasë-Dhërmi është gjithmonë e më afër përfundimit. Ka qenë vetë kryeministri Edi Rama i cili me anë të një postimi në rrjetet sociale ka publikuar pamjet nga kantieri i ndërtimit, ku deri më tani janë mbyllur punimet e fazës së gërmimit. Kjo rrugë do të lidhë daljen e tunelit të Llogarasë me Dhërmiun, duke reduktuar trafikun dhe zhvilluar turizmin bregdetar.

Postimi i Ramës: MIRËMËNGJES dhe me kantierin e rrugës Palasë-Dhërmi ku aktualisht janë mbyllur punimet e fazës së gërmimit dhe të mbushjes përgjatë të këtij aksi, që në përfundim do të lidhë daljen e tunelit të Llogarasë me Dhërmiun, duke reduktuar trafikun dhe zhvilluar turizmin bregdetar, ju uroj një ditë të bukur.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close