fbpx
Lajme

“Papritur u bë natë”, shikoni stuhinë që përfshiu dy rrethe të Ankarasë

Një stuhi e frikshme pluhuri paralizoi jetën pasditen e sotme në dy rrethe të Ankarasë, Polatli dhe Haymana. Re të dendura pluhuri mbuluan qiellin rreth orës 15:00 , ndërsa u raportua për 6 qytetarë të lënduar lehtë për shkak të objekteve që fluturonin në ajër. Më herët gjatë ditës Shërbimi shtetëror i meteorologjisë kishte lëshuar alarmin për reshje shiu dhe stuhi. Kryetari i Bashkisë së Polatlisë Mürsel Yıldızkaya tha se një stuhi të tillë se kishte parë kurrë në 50 vjet.

“Nuk kam parë një gjë të tillë në Polatlı për 50 vjet. Ne i paralajmëruam qytetarët tanë që të rrinë në shtëpitë e tyre pasi mund të vijë shi i madh.Gjithçka ndodhi papritur.U errësua sikur ishte natë”. Meterologët e lidhin gjithçka me thatësirën e gjatë në vend.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button