Lajme

Paradite mot me diell, pasdite do të rikthehen vranësirat dhe reshjet e shiut në disa zona

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot do të nisë i kthjellët e gradualisht vranësirat do të marrin zhvillim prej mesditës deri pasdite. Reshjet e shiut në mesditë do të jenë me intensitet të ulët dhe do të përfshijnë pjesën veriore.

Me pas në orët e drekës në pjesën lindore do ketë reshje shiu me intensitet mesatar në formë shtrëngatash dhe rrebeshe shoqëruar me shkarkesa elektrike dhe breshër të lokalizuar.

Era do të fryjë me drejtim Verilindje – Veriperëndim 1-8 m/s e përkohësisht në bregdet e gjatë shtrëngatave deri në 15 m/sek. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 1 deri në 2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C

Shkodër 14/31 re diell

Kukës 13/27 re shi diell

Lezhë 18/31 re diell

Dibër 10/25 re shi diell

Durrës 15/30 re diell

Tiranë 17/32 re diell

Elbasan 15/32 re shi diell

Berat 13/32 re diell

Vlorë 15/30 re diell

Korcë 9/25 re shi diell

Gjirokastër 11/30 re diell

Sarandë 14/29 re diell.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: