Lajme

Parakalim i gabuar, aksident në Durrës-Rrogozhinë, dy të plagosur

Aksidentet vazhdojne ne rruget e Shqiperise dhe kane per shkak shkeljen e rregullave te qarkullimit rrugor.

Një aksident automobilistik ka ndodhur pak minuta më parë në autostradën Durrës – Rrogozhine, pranë vendit të quajtur Zifti, rreth 3 km larg Shkëmbit të Kavajës. Nga informacione paraprake mësohet se shkak i aksidentit është bërë parakalimi i gabuar i automjetit tip Mercedes Benz i cili ka përfshirë në aksident mjetin tif Ford dhe për pasojë kanë mbetur të lënduar drejtuesit e të dy automjeteve. Grupi hetimor është në vendngjarje dhe po heton për shkaqet e këtij aksidenti.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close