Lajme

Parandalohet krimi/ Me rroba ushtarake e antiplumb, arrestohet 35-vjeçari

Një ngjarje e mundshme kriminale është parandaluar pasditen e sotme në Lezhë, ku policia pas disa informacioneve të mbledhura në rrugë operative, ka bërë arrestimin e shtetasit A.L. 35 vjeç.

Bëhet me dije se 35-vjeçari ishte i veshur me rroba ushtarake, me antiplumb dhe në çante i janë gjetur arme të mbushura dhe municione të tjera luftarake si Blindëshpuese dhe fishekë.

Gjatë një kontrolli të kryer në automjetin e tij janë gjetur gjithashtu armë të mbushura me fishekë. Ende nuk ka informacion mbi aktivitetin kriminal e personit ne fjale.

Ai eshte lokalizuar pergjate superstrades Lezhe-Milot, ndërsa uniformat blu po punojnë për zbardhjen e plotë të ngjarjes

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close