Lajme

Parashikimi: Alternime kthjellimesh dhe vranësira gjatë javës së ardhshme

Për javën që presim përpara vendi ynë do të ndikohet nga kushte relativisht të qëndrueshme atmosferike edhe pse nuk do të mungojnë ditët me shi dhe vranësirat.

Në këtë mënyrë moti për të gjitha ditët e javës parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësirash mesatare dhe hera-herës deri të dendura. Vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët deri dhe mesatar në formën e shtrëngatave.

Reshjet e shiut do të jenë më tepër prezente përgjatë ultësirës perëndimore dhe vecanërisht zonën e veriperëndimit dhe jugperëndim.

Parashikimi i motit nga IGJEUM:

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close