Lajme

Parashikimi i motit, e hënë 9 Shtator 2019

Parashikimi për ditën e nesërme sipas IGJEUM, Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit

RESHJET Nesër (e hënë, dt.09) priten reshje të dobëta në qarqet Shkodër dhe Lezhë. Në qarqet e tjera nuk priten reshje. Në zona të kufizuara të qarqeve, nuk përjashtohet mundësia që të ketë ndonjë reshje në formë shtrëngate me kohëzgjatje të shkurtër, më e mundshme në terrenet malore (dhe ato pranë tyre) kryesisht gjatë pasditeve.

TEMPERATURAT

Nesër (e hënë, dt.09) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 19 / 27 °C

në vendet e ulëta: 19 / 27 °C

në vendet malore: 13 / 24 °C.

ERA Nesër (e hënë, dt.09) era do të fryjë e lehtë deri mesatare, sidomos ne bregdet.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: