Lajme

Parashikimi i motit, njihuni me temperaturat për ditën e sotme

Moti gjatë ditës së sotme në vendin tonë parashikohet të mbetet në ndikimin kthjellimeve dhe vranësirave të  lehta ku më të dukshme vranësirat paraqiten në zonat malore përgjatë kufirit lindor.

Pasditja dhe nata do të vijojnë nën ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave të herë pas hershme por pa rrezikuar reshje.

Sipas Meteoalb, era do të fryjë me shpejtësi mbi 30 km/h nga drejtimi Lindor-Verilindor duke gjeneruar në brigjet detare dallgëzim 2-3 ballë.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë rënie në të dy vlerat ektstremale duke u luhatur vlerat ditore nga -7 në 13 gradë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close