Lajme

Parashikimi i motit për ditën e mërkurë, 31 gusht 2022

Dita e mërkurë do të jetë nën ndikim të masave ajrore të paqëndrueshme. Moti parashikohet të nisë me kthjellime dhe vranësira në zhvillim në orët e mesditës.

Reshje shiu përgjatë zonave të ulëta e në zonat malore reshjet e shiut hera-herë pritet të jenë në formën e shtrëngatave dhe stuhive.

Era nga veriperëndimi me shpejtësi mesatare 1-8m/s, ndersa në brigjet detare hera-herës fiton shpejtësi deri në 12m/sek.

Valëzimi në dete i forcës 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen:
në zona malore 12 deri 29°C
në zona e ulëta 13 deri 33°C
në zona bregdetare 17 deri 32°C

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close