Lajme

Partia Demokratike Vlorë uron 110 vjetorin e Pavarësisë mbarë kombit shqiptar!

Gëzuar 110 vjetorin e Pavarësisë mbarë kombit shqiptar!
Sot me 28 Nëntor me rastin e 110 vjetorit të shpalljes Pavarësisë dhe 78 vjetorin e çlirimit të vendit, pranë varrit të atit kombit Ismail Qemal Vlora, së bashku me deputetët e Partisë Demokratike të Shqipërisë Z.Isuf Çela, Z.Bujar Leskaj, Z Atird Hoxha , Z.Fatjon Veizaj, dhe kandidatë për Primare, Alta Azizi Haluci, Hysni Sharra, Nada Daullja, dhe sekretari deges pd-Vlore Z.Klodian Xhyheri, kryetari Frpd-Vlore Z.Knidi Merkaj, anëtarë të Pd-Vlorë, simpatizantë, drejtues politik pd-ndër vite, qytetarë.Te pranishem ishin edhe kryetari i PD dega Selenices Leonard Rakipaj, kryetare e LDG Selenice Afroviti Hysa dhe kandidatet per primare Bashkia Selenice!
U përulem me nderim dhe mirënjohje ndaj historisë më të lavdishme të kombit shqiptar, ndaj patriotëve e atdhetarëve shqiptar, të cilët me një akt sublim, për një Shqipëri dhe Kosovë të Lirë, një ëndërr shekullore kombëtare:Realitet i natyrshëm!
Lavdi dëshmorëve të kombit shqiptar!
Vlora bekimi im, Shqipëria dhe Kosova të lira, dhe Kombi shqiptar në PAQE!
Zoti e bekoftë kombin shqiptar🇦🇱

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close