Lajme

Pas 11 ditësh luftë, Izraeli dhe Palestina arrijnë armëpushimin

Pas konfliktit 11 ditor, Izraeli dhe Hamasi arrijnë marrëveshjen e armëpushimit. Një zyrtar i Hamasit ka konfirmuar se do të ketë një armëpushim “të ndërsjellë dhe të njëkohshëm” me Izraelin, i cili do të fillojë në orën në 02:00 me kohën lokale. Mirëpo, kjo marrëveshje nuk është konfirmuar ende nga kabineti izraelit i sigurisë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: