Lajme

Pas bluzave të bardha, nis vaksinimi i mësuesve në Vlorë

Ministria e Shëndetësisë vetëm pak ditë më parë pas mbërritjes së dozave të vaksinës nga AstraZeneca bëri me dije se tashmë do të nisë procesi për mësuesit në të gjithë vendin.

Burime për abcnews.la bëjnë me dije se në kuadër të kësaj fushate ka nisur vaksinimi i mësuesve në Vlorë. Vaksinimi në këtë qytet ka filluar në shkollën 24 Maji.

Ndërkohë ministrja Ogerta Manastirliu nga stadiumi Air Albania këtë të hënë ka bërë me dije se vetëm këtë të hënë është parashikuar që të bëhen 2500 doza mes të cilëve vaksinim për herë të parë dhe rivaksinim.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: