fbpx
Lajme

“62 vjeçari ra nga pallati”, policia pranga adminstratorit dhe inxhinierit

Policia e shtetit njofton se ka arrestuar dy persona si përgjegjës për vdekjen e 62 vjeçarit në Durrës, i   cili ra nga kati i   dytë i   një pallati që po ndërtohej në zonën e Currilave.

Sipas policisë në pranga ka rënë administratori dhe inxhinieri i   firmës ndërtuese të pallatit ku ndodhi ngjarja, pasi nuk janë respektuar rregullat e punës.

NJOFTIMI

Policia e Durrësit, menjëherë pas njoftimit të marrë se një shtetas kishte rënë aksidentalisht nga kati i   dytë dhe për pasojë humbi jetën, menjëherë ka kryer gjithë veprimet hetimore, në bashkëpunim me prokurorinë dhe në përfundim të veprimeve, specialistët për Hetimin e Krimit bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve:

A.J., 47 vjeç, banues në Durrës, administratori i firmës dhe E. R., 43 vjeç, banues në Durrës, inxhinier i   firmës që ndërton objektin.

Këta shtetas akuzohen për shkelje të rregullave në punë, pasi më datë 28.01.2020, rreth orës 23:18, në një objekt në ndërtim, humbi jetën aksidentalisht shtetasi Th. R., 62 vjeç, i punësuar si rojë pranë këtij objekti.

Këta shtetas rrezikojnë të dënohen deri në 10 vjet burg.

Materialet i   kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprën penale “Shkelja e rregullave të mbrojtjes në punë”.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button