Lajme

Pas publikimit të fotos në burg, Donald Trump mbledh 7.1 milionë dollarë për fushatë

Fushata zgjedhore e Donald Trump bën me dije se ka mbledhur 7.1 milion dollarë (5.6 milion £) që kur qarkulloi në rrjet fotoja e tij historike e kapur në burgun e Xhorxhias.

Pjesa më e madhe e parave vijnë nga bluza dhe pije freskuese të personalizuara që mbajnë fytyrën e ish-presidentit.

Trump u lirua me kusht, i akuzuar për komplot për të përmbysur rezultatet e zgjedhjeve të shtetit 2020.

Ai përballet me tre padi të tjera ndërsa ai bën fushatë për zgjedhjet e vitit 2024 në SHBA.

Ato përfshijnë dy që lidhen me pretendimet e tij të rreme se zgjedhjet ishin vjedhur dhe sulmin nga ndjekësit e tij në Kapitol në Uashington.

Trump mohon të gjitha akuzat dhe argumenton se rastet kundër tij janë të motivuara politikisht sepse ai po udhëheq garën për nominimin republikan për të sfiduar presidentin aktual të Partisë Demokratike, Joe Biden.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close