Lajme

Pas reshjeve, ndryshim drastik i motit

Pas reshjeve të dendura të shiut gjatë ditëve të fundit, vendi ynë do të shoqërohet me rënie temperaturash. Sipas IGJEUM, gjatë ditës së sotme dhe ditës së enjte, prishje reshje të dobëta të shoqëruara me dëbore në lartësi mbi 800 metër. Gjatë ditës së nesërme, temperaturat do të zbresin nën zero në zonat malore.

Njoftimi i plotë:

Sot pasdite (e mërkurë, dt.28) dhe nesër (e enjte, dt.29) priten vetëm reshje të dobëta (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark). Reshje në formë dëbore në Lindje mbi 800 m.

TEMPERATURAT

Nesër (e enjte, dt.29) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 7 / 15 °C

në vendet e ulëta: 5 / 14 °C

në vendet malore: -2 / 7 °C

ERA

Sot pasdite (e mërkurë, dt.28) dhe nesër (e enjte, dt.29) era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare, ndërsa veri të vendit deri e fortë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close