Lajme

Pas vendimit për divorc, “arratiset” ish-bashkëshortja e Bill Gates

Bill dhe Melinda Gates bën njoftimin për ndarjen e tyre dy ditë më parë, por duket se zhurma e mediave shqetësonte Melindën, e cila thonë që ka marre me qira një ishull privat. Burime për TMZ-së thanë se Melinda ka marrë me qira ishullin i cili kushton 132,000 dollarë për një natë.

Ditën kur njoftuan për ndarjen e tyre firma e Bill-it transferoi 1.8 miliardë dollarë në llogaritë e Melindas, duke u bërë kështu ndër çiftet më të pasura në botë që ndajnë pasurinë e tyre. “U menduam gjatë dhe vendosëm t’i japim fund martesës” shkroi çifti në Twitter.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexo edhe:

Close
Back to top button
Close
%d bloggers like this: