Lajme

Pastruesi hoqi prizën e frigoriferit, hidhen në kosh 1 900 vaksina anti-Covid

Ndërkohë që e gjithë bota është duke rendur pas vaksinave kundër koronavirusit, një ngjarje e pabesueshme ka ndodhur në Massachusetts, raporton abcnews.al.

Mediat lokale raporetojnë se 1 900 doza vaksinash të kompanisë “Moderna” janë hedhur në koshin e mbeturinave pasi punonjësi i pastrimit hoqi prizën e frigoriferit ku po mbaheshin ato duke sjellë kështu shkrirjen e akullit dhe rrjedhimisht daljen e vaksinave jashtë funksionit. Ai hoqi padashje prizën gjatë pastrimit në njëren prej dhomave ku ruheshin vaksinat duke fikus automatikisht frigoriferin. Gabimi u kuptua më vonë, por tashmë e keqja kishte ndodhur.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close