Lajme

PD Garanci për ndryshimin dhe fitoren në 25 prill dhe do t’i sjellë Vlorës prestigjin që meriton

Sot në minishtavbin e Rajonit 5, përpara anëtarëve dhe simpatizantëve të Partisë Demokratike të Grupseksioneve të lagjeve “28 Nëntori” dhe “Kushtrimi” prezantuam kandidatët për deputetë për zgjedhjet e 25 prillit 2021: z. Fatjon Veizaj, z. Gëzim Ademaj, znj. Nada Daullja, znj. Alta Haluci.

Një ekip i përgjegjshëm e me integritet, fitues e dinjitoz, garanci për ndryshimin dhe fitoren në 25 prill dhe do t’i sjellë Vlorës prestigjin që meriton.

U shpreh besimi në fitore dhe anëtarët e grupseksioneve shprehën mobilizimin për punë të palodhur në finishin e kësaj fushate, e cila do të kurorëzohet me fitoren e Demokracisë, me fitoren e Shqipërisë dhe të shqiptarëve të përgjegjshëm e demokratë.

Sepse me ekipin e PD shqiptarët zgjedhin bashkimin mbi përçarjen, zgjedhin angazhimin mbi neutralitetin, zgjedhim punën mbi gënjeshtrën!

Fushata jonë qytetare do të finalizohet me fitore dhe vota jonë për PD do të jetë vaksina më e sigurtë për mposhtjen e Rama- virusit!

Fatjon Veizaj falenderoi për vlerësimin moral të strukturave të PD dhe kryetarit Basha dhe shprehu detyrimin moral për të punuar dhe fituar për Vlorën

Vlerësim dhe obligim për fitoren jo vetëm në zonën e Selenicës, por në krejt qarkun e Vlorës, ishte mesazhi që përcolli kandidati i komunitetit çam, Gëzim Ademaj.

Falenderimi më i madh për besimin që tregoi PD duhet të jetë puna e të gjithë kandidatëve, kryesisë dhe anëtarëve për maksimalizimin e votave, u shpreh kandidatja Nada Daullja.

Fitorja do të vijë nga bashkimi dhe puna e përbashkët, shprehu besimin Alta Azizi- Haluci.

Motivimin e strukturave e kërkuan edhe nënkryetari i PD, Kreshnik Alimerko dhe Sekretari i degës dhe anëtar i Këshillit Kombëtar, Gjergj Nika. Anëtarët e PD të grupseksioneve të Rajonit 5 njëzëri shprehën mbështetjen për kandadatët, besimin në fitore dhe angazhimin maksimal për të punuar në mënyrë që 25 prilli të jetë dita kur ekipi fitues i Partisë Demokratike do të largojë Edi Ramën nga pushteti dhe dita kur fillon ndryshimi i vërtetë për çdo shqiptar. 25 prilli do të jetë dita kur ekipi fitues i Partisë Demokratike do t’ua kthejë Shqipërinë qytetarëve Shqiptarë. Së bashku për fitoren! 25Prill#ShqipëriaFitn

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: