Lajme

Përcillet drejt banesës së fundit deputeti socialist Bashkim Fino

Kanë përfunduar homazhet në Pallatin e Kongreseve dhe tashmë trupi i pajetë i deputetit socialist Bashkim Fino po përcillet për në banesën e fundit.

Bashkim Fino u nda nga jeta mëngjesin e sotëm pasi prej javësh ndodhesh i shtruar në spital në përpjekje për të mposhtur sëmundjen. Në nder të tij, me vendim të qeverisë, 29 Marsi është shpallur ditë zie kombëtare.

Gjatë ditës së sotme, për homazhe në Pallatin e Kongreseve kanë qenë prezent kryedemokrati Lulzim Basha me bashkëshorten, kryeministri Edi Rama dhe bashkëshortja Linda, ambasadorja amerikane Yuri Kim, e shumë të tjerë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: