Lajme

Përfshihen nga flakët 4 dynym tokë arë, pranga 51-vjeçarit në Lezhë

Një 51-vjeçar është arrestuar sot në fshatin Manati në Lezhë, kjo pasi ndezi zjarr në tokën në pronësi të tij, për të djegur mbetjet e bimëve të grurit, por si pasojë u dogjën 4 dynym tokë arë.

Njoftimi i policisë:

Si rezultat i ndërhyrjes së menjëhershme dhe profesionale të shërbimeve të Komisariatit të Policisë Lezhë, pas marrjes së njoftimit se një shtetas kishte ndezur një zjarr në tokën pronësi të tij, në fshatin Manati, është bërë i mundur neutralizimi i flakëve, si dhe arrestimi në flagrancë i autorit të dyshuar të këtij rasti, shtetasit D. Ll., 51 vjeç, banues në fshatin Manati, Lezhë.

51-vjeçari dogji një sipërfaqe prej 4 dynymësh tokë arë, në pronësi të tij, si pasojë e ndezjes së një zjarri për të djegur mbetjet e bimëve të grurit.

Drejtoria Vendore e Policisë Lezhë apelon për qytetarët që në asnjë rast të mos ndezin zjarre, pasi ky veprim përbën krim dhe ndëshkohet penalisht, si dhe i fton ata që të denoncojnë në numrin 112, çdo rast të tillë, me qëllim ndërhyrjen e menjëhershme për shuarjen e flakëve dhe procedimin penal të shtetasve përgjegjës.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close