Lajme

Përfshihen nga zjàrri parcelat me ullinj në kodrat e fshatit Zhupan në Fier (Foto)

Parcelat me ullinj në fshatin Zhupan në Levan të Fierit janë përfshirë nga flakët e zjarrit. Bëhet me dije se për shkak të erës së fortë dhe terrenit zjarri është përhapur me shpejtësi dhe ka dalë jashtë kontrollit. Ndërkohë mësohet se zjarri është vendosur nga banorët për pastrimin e parcelave, por ka dalë nga kontrolli.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: