Lajme

Përfshihet nga flakët banesa në Elbasan

ELBASAN: Një shtëpi në fshatin Gjergjan në njësinë administrative me të njëjtin emër në bashkinë e Elbasanit është përfshirë nga flakët rreth orës 11:45 të ditës së sotme. Për pasojë flakët kanë “pushtuar” të gjitha ambientet e banimit dhe çatinë duke djegur pjesërisht mobilet dhe pajisjet. Fatmirësisht nuk ka të lënduar nga zjarri , ndërsa automjetet dhe punonjësit e shërbimit zjarrfikës po punojnë për izolimin dhe shuarjen e flakëve. Burime zyrtare bënë me dije se janë të paqarta shkaqet e rënies së zjarrit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexo edhe:

Close
Back to top button
Close
%d bloggers like this: