Lajme

Video\ Përfshihet nga flakët banesa në Vlorë

Një banesë është përfshirë  nga flakët mëngjesin e sotëm në lagjen “Partizani” në Vlorë Mësohet se personat kanë mundur të dalin nga banesa. Zjarri dyshohet se është shkaktuar nga një bombol gazi e cila ka shpërthyer duke djegur plotësisht banesën. Të rrezikuara janë dhe shtëpitë e tjera rreth saj. Forcat e zjarrfikëses ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë për shuarjen e zjarrit.

Vlorë/Informacion paraprak Më datë 12.11.2020, rreth orës 08:30, në lagjen Partizani, është përfshirë nga flakët banesa e shtetases D. R., rreth 90 vjeçe, ku janë shkaktuar vetëm dëme materiale. Në vendngjarje kanë shkuar menjëherë shërbimet e Policisë dhe shërbimi zjarrfikës. Grupi hetimor po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: