fbpx
Lajme

Përfshihet nga flakët banesa në zonën e ‘Freskut’, zjarrfikësja me urgjencë drejt vendngjarjes

Një banesë në zonën e Freskut në kryeqytet është përfshirë nga flakët paraditen e sotme. Banesa ndodhet në katin e tretë të një pallati dhe në bazë të raportimeve paraprake bëhet me dije se kemi të bëjmë vetëm me dëme materiale. Zjarrfikësja ka shkuar me urgjencë në vendngjarje dhe ka bërë të mundur neutralizimin e flakëve, ndërkohë që grupi hetimor po heton për shkaqet e rënies së zjarrit.

Njoftimi i plotë: Më datë 14.01.2021, rreth orës 11:30, në rrugën e Teleferikut, në Dajt,  ka rënë zjarr në banesën e shtetasit F.S., ku ka vetëm dëme materiale. Nuk ka probleme për banorët. Grupi hetimor vijon punën për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes dhe përcaktimin e shkaqeve të rënies së zjarrit.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button