Lajme

Përfshihet nga flakët fabrika e shtypjes së parave në Francë, plagosen 24 persona

Një zjarr i fuqishëm shpërtheu në një fabrikë të shtypjes së parave në Francë ditën e sotme. Thuhet se rreth 400 njerëz janë evakuuar ndërsa rreth 70 zjarrfikës u nisën për në vendngjarje. Sipas mediave të huaja, rreth 24 persona janë plagosur lehtë, ndërsa katër janë dërguar në spital, duke përfshirë dhe dy zjarrfikës. Shkaku i zjarrit nuk dihet ende, ndërsa hetimet kanë nisur. Burimi:metro.co.uk

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close