Lajme

Përfshihet nga flakët kodra e Kuzum Babasë në Vlorë, rrezikohen disa godina

Përfshihet nga flakët një pjesë e kodrës në zonën e quajtur Kuzum Baba mbi qytet në Vlorë. Në zonë kanë mbërritur forcat zjarrfikëse, të cilat po punojnë për shuarjen e flakëve.

Nga flakët është djegur një sipërfaqe me bimësi dhe shkurre në zonë. Zjarri dyshohet të jetë i qëllimshëm dhe flakët rrezikojnë banesat.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close