Lajme

Përfshihet nga flakët një banesë në Durrës

Një shtëpi në fshatin Shkallnur të Durrësit është përfshirë nga flakët e zjarri këtë mesditë.

Zjarri ka dëmtuar çatinë dhe pjesërisht banesën, ndërsa ka qenë ndërhyrja e zjarrfikëseve që i kanë vënë flakët nën kontroll, duke mos lejuar rrezikimin e përhapjes se zjarrit në mjedisin përreth. Si pasojë e zjarrit nuk ka dëme në njerëz, por vetëm materiale. Ndërsa ende nuk dihen shkaqet e përhapjes se flakëve në godinë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close