Lajme

Video\ Përfshihet nga zjarri një sipërfaqe me ullinj dhe një arë me grurë dhe pemë frutore, në fshatin Çeprat Vlorë

Zjarri ka përfshirë një sipërfaqe me ullinj dhe një arë gruri në fshatrat Delisuf dhe Çeprat të Vlorës.

Sipas informacioneve paraprake bëhet me dije se është djegur një sipërfaqe e konsiderueshme toke, ndërkohë që në vendngjarje ndodhen forcat zjarrfikëse. Për momentin flakët nuk përbëjnë rrezik për zonat e banuara dhe vatra po shkon drejt izolimit.

Sot efektivat tanë kanë përballuar 3 situata zjarri të vështirë, në Jonufër ambjent Pizzerie , në fshatin Delisuf Arrë me Grurë dhe pemë frutore, në fshatin Çeprat Arrë me Grurë dhe Ullinj !
Gatishmëria vazhdon ! Zjarrfiksja Vlore bravo per gadishmerine dhe guximin.

 

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close