fbpx
Lajme

Përfshihet nga zjarri zona e Karaburunit në Vlorë

Një zjarr masiv po vijon prej disa orësh në kodrat e Karaburunit, ndërsa flakët rrezikojnë t’i afrohen dhe pikës ushtarake të Pashalimanit. Zjarri ka përfshirë një zonë me shkurre, ndërsa për shkak të terreni të thyer është e vështirë ndërhyrja. Aktualisht në vendin e ngjarjes ndodhen forca të zjarrfikëses si dhe policia. Po ashtu ka dyshime se zjarri ka qenë i qëllimshëm, ndërsa fatmirësisht nga zjarri nuk rrezikohen banesa.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button