Lajme

Përfundon mbledhja e Këshillit Kombëtar, ja çfarë u vendos (DOKUMENTI)

Ka përfunduar mbledhja e Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, ku së fundi është miratuar vendimi i kryesisë për përbërjen e komisionit të zgjedhjeve dhe mbajtjen e zgjedhjeve për kryetarin e PD më 13 qershor.

Mësohet se Këshilli votoi me 238 vota pro pa asnjë votë kundër për ngritjen e Komisionit Zgjedhor.

Më poshtë është vendimi i kryesisë, i ratifikuar nga Këshilli Kombëtar për fillimin e procesit zgjedhor të kryetarit të Partisë Demokratike.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: