Lajme

Përfundon misioni në Kabul, rikthehen në Shqipëri ushtarët (Foto)

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi ka publikuar në Facebook disa foto të ushtarëve shqiptarë, që sipas tij, sapo janë kthyer nga Kabul. Peleshi ka treguar se ushtarët ishin me një mision. “Mirëseerdhët në atdhe! – Kthehet Kontingjenti VI paqeruajtës i batalionit të Forcave Speciale dhe Kontingjenti XIII paqeruajtës i batalionit të dytë të këmbësorisë që morën pjesë në misionin ‘Resolute Support Mission’ në Kabul”, Afganistan”, shkruan Peleshi

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: