Lajme

Përfundon numërimi i votave në Himarë, ky është rezultati

Mengjesin e sotem ka përfunduar numërimi i  votave në Bashkinë e Himarës. Procesi ka qënë i qetë ndryshe nga vitet e tjera që ka pasur situata dhe problematika të ndryshme.

Rezultati: Partia Socialiste kryeson me 3447 vota , pra 58, 67% të votave,

PD me 1854 vota, 31, 56%, LSI: 341 vota pra 5.80 %, Të tjera- 108 vota pra 1,84% Të pavlefshme janë shpallur 124 2.11% vota.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close