Lajme

Përkrahte ISIS me postime në rrjetet sociale, Apeli i GJKKO lë në burg 56-vjeçarin

Dënohet me 2.8 vjet burg 56-vjeçari Ibrahim El Salih (Lekica). Ai u arrestua dhe u shpall fajtor për “Nxitja, thirrja publike dhe propaganda për kryerjen e veprave me qëllime terroriste”.

Ai kishte shfaqur prirje ekstremiste fetare dhe postonte në rrjetet sociale shkrime të ndryshme në përkrahje të ISIS. Gjithashtu, Lekica i bënte thirrje qytetarëve, që të përkrahnin luftën në Siri.

Kuksiani do të vuajë dënimin në një burg të sigurisë së zakonshme. Vendim u dha ditën e sotme nga Gjykata e Posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close