Lajme

Përmbyset varka me emigrantë në Itali, 40 të vdekur, mes tyre edhe fëmijë

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Kalabri të Italisë, ku 40 persona janë gjetur pa jetë në ujërat e plazhit të “Steccato”.

Mediat italiane bëjnë me dije se trupat e pajetë janë gjetur pas përmbytjes së një anijeje të mbingarkuar me emigrantë.

Deti i ‘trazuar’ me dallgë të mëdha u bë shkak i përmbysjes së anijes, e cila mbante numër të madh emigrantësh.

Kapiteneria e Portit dhe Guardia di Finanza kanë ndërhyrë në vend për shpëtimin, ku të pranishëm janë  edhe policia e shtetit dhe karabinierët së bashku me personelin e 118 dhe Kryqit të Kuq.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close