fbpx
Lajme

Përmbytja me shumë pasoja në 200 vitet e fundit në Angli (Foto)

Anglia së fundmi është përballur me katastrofa natyrore. Pas stuhisë së rrezikshme “Ciara” që i mori jetën disa personave, Britania e Madhe është goditur nga një tjetër stuhi.

Bëhet fjalë për stuhinë “Denis”, e cila është kthyer në makth për qytetarët dhe ka shkaktuar shumë përmbytje. Mediat e huaja raportojnë se stuhia “Denis” është më e fuqishmja e 200 viteve të fundit. Fatmirësisht nga kjo lloj stuhie nuk raportohet për viktima.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button