fbpx
Lajme

Përmbytje në Itali, shënohen 3 humbje dhe disa persona të zhdukur (Foto)

Përmbytje të mëdha janë shënuar në Sardenja të Italisë, kurse të tjerë persona rezultojnë tashmë të zhdukur.

Kjo ndodh, në kohën që në Australi u shënua rekord, me natën më të nxehtë në histori, me mbi 25 gradë celcius. Në Sardenja, ka përmbytje, për shkak të shirave të fundit që kanë rënë në zonë.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button