Lajme

Përmet, Aksidentoi 56-vjeçarin që po kalonte rrugën, arrestohet 19-vjeçari

P olicia në Përmet ka arrestuar një 19-vjeçar, pasi akuzohet se ka përplasur me makinë një kalimtar. Ky i fundit, A.XH, 56-vjeç ka përfunduar në spitalin e T raumës në Tiranë. Gjendja e tij shëndetësore nuk dihet.

“Shërbimet e seksionit të Trafikut Interurban dhe Urban arrestuan në flagrancë shtetasin P. V., 19 vjeç, banues në Gjirokastër, pasi në hyrje të qytetit të Përmetit ky shtetas duke drejtuar automjetin tip “Volkswagen”, ka përplasur shtetasin A. Xh., 56 vjeç, banues në Përmet, i cili është transportuar për në Spitalin e Traumës Tiranë. Materialet në ngarkim të të riuti kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Përmet për veprime të mëtejshme”, njofton policia.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: