fbpx
Lajme

Përmirësohet moti, vranësira dhe reshje të pakta shiu

Moti për këtë të martë do të shoqërohet nga kthjellimeve dhe vranësira kalimtare, të cilat priten të shtohen gjatë mesditës. Në pjesën perëndimore të vendit vranësirat do të gjenerohen në reshje shiu, ndërsa në zonat malore në reshje dëbore.

Temperaturat do të pësojnë një ulje të ndjeshme në mëngjes dhe në mesditë duke u luhatur në vlerat -3 deri në 11 gradë celcius. Era do të fryjë lehtë duke krijuar dallgëzim 3-4 ballë.

 

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button