Lajme

Përplasen 2 makina, humbin jetën 4 të rinj, mes tyre dhe një 15-vjeçar (Foto)

Një aksident rrugor shumë i rëndë ka ndodhur në prag të Pashkëve në Itali. Si pasojë e aksidentit kanë humbur jetën 3 të rinj nga Mignano Monte Lungo, në provincën e Caserta, dhe një pesëdhjetë vjeç. Përplasja ishte shumë e fortë sa tre të rinjtë vdiqën menjëherë në vendngjarje, ndërsa ndërsa 15-vjeçari u transportua në gjendje të rëndë në spital dhe humbi jetën pak orë më vonë.

Të rinjtë që kanë humbur jetën Carlo Romanelli 19 vjeç, Matteo Simone, 19 vjeç dhe Luigi Franzese, 20 vjeç. Të gjithë banues në Mignano Montelungo, afër Cassino. Shoferi tjetër Claudio Amato, 52 vjeç që jeton në Campo Zillone, një fshat i Mignano Montelungo, gjithashtu humbi jetën.

Mësohet se në momentin e aksidentit njëra nga viktimat ishte në video live në rrjetet sociale. Një nga viktimat, Luigi Franzese, ishte drejtpërdrejt në faqen e tij në Instagram kur ndodhi përplasja kokë më kokë dhe shumë miq ishin dëshmitarë të tragjedisë. Familjet e djemve arritën në vendin e ngjarjes edhe para se shpëtimi të shmangte hyrjen në zonë.

Të tre djemtë, miq të shkëlqyeshëm, jetonin afër njëri-tjetrit. Claudio Amato, i lindur në 1969, ishte duke drejtuar Fiat Idea. Ai doli për të blerë pica dhe po kthehej në shtëpi në fshatin Campo Zillone, por që fatkeqësisht humbi jetën.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: