Lajme

Përplasen dy makina në aksin Kakavijë-Gjirokastër, pasagjerja 62 vjeçare niset drejt spitalit

Dy makina janë përplasur në aksin Kakavijë-Gjirokastër.

Aksidenti ka ndodhur mëngjesin e sotëm në vendin e quajtur “Kordhocë”.

Nga ky aksident ka mbetur e lënduar shtetasja M.A 62 vjeçe, e cila ishte pasagjere në automjetin top “Benz”.

E moshuara është nisur drejt spitalit për të marrë ndihmë mjekësore  ndës policia ndodhet në vendngjarje për zbardhje e shkaqeve të aksidentit.

Njoftim policie

Rreth orës 10:30, në aksin rrugor “Kakavije”, në vendin e quajtur “Kordhocë”, janë përplasur automjeti tip “Volkswagen”, me drejtuese shtetasen M. P., dhe automjeti tip “Benz”, me drejtues shtetasin N. A.

Për pasojë, është dëmtuar pasagjerja që ndodhej në automjetin tip “Benz”, shtetasja M. A., 62 vjeçe), e cila u transportua në Spitalin Rajonal Gjirokastër, për të marrë ndihmën mjekësore.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor, i cili po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close