Lajme

Përplasja e trenit, partneri i Ifigenias: Ajo ishte varur në dritare dhe unë e mbaja me gjithë forcën time

Partneri i 23-vjeçares Ifigenia Mitska, e cila është ndër viktimat e aksidentit hekurudhor në Greqi, ka folur për momentet që pasuan pas përplasjes së trenit në Tempi.

Siç ka treguar i riu për Star, ai dhe 23-vjeçarja fatkeqe ndodheshin në karrocën 3 të trenit Intercity 62 dhe po ktheheshin nga Athina, ku ndodheshin për tre ditët e së hënës së pastër.

“Nga përplasja janë thyer xhamat.Ifigenia ishte varur në dritare dhe unë e mbaja me gjithë forcën time. Bëja thirrje për ndihmë, në një moment më ndihmoi një fëmijë tjetër, e zbritëm dhe e çuam në pikën e parë, prej nga dilnin njerëzit”, tha fillimisht ai.

“E vendosëm në sedilje, sepse ishte rëndë dhe nuk doja ta lëndoja dhe dola jashtë për të thirrur zjarrfikësin. U përpoqa të kthehesha, por nuk më lanë dhe më çuan në ambulancë. Që atëherë i humba gjurmët e saj. Unë pyesja dhe askush nuk më përgjigjej”, tha i riu, i cili ka pësuar djegie të lehta nga djegia e llamarinës”.

Sipas tij, Ifigenia ishte pa ndjenja dhe nuk e dinte se sa e rëndë ishte gjendja e saj.

Zjarrfikësit i thanë se do ta merrnin përsipër ta nxirrnin jashtë, por nuk e lanë të qëndronte në vendngjarje për të parë nëse e zbritën nga treni.

E motra kishte folur me të pak para se të hynte në tren.

Ifigenia i tha asaj se sa bukur kishte kaluar dhe ajo dukej shumë e lumtur.

Ajo kishte kontaktuar edhe nënën e tyre dhe i kishte thënë të flinte sepse do të kthehej vonë dhe babai i partnerit do ta merrte në shtëpi.

Fatkeqësisht, Ifigenia ishte ndër ata që nuk u kthyen më në shtëpi…

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close