Lajme

Përplasje mes shqiptarëve dhe romëve në Greqi

Një përplasje e armatosur ka ndodhur në Koropit të Greqisë mesditën e sotme. Mediat greke raportojnë se përplasja me armë ka ndodhur mes disa shqiptarëve dhe disa personave të komunitetit rom në këtë zonë. Gjithçka nisi kur një makinë ka ndaluar anash rrugës dhe një pasagjer ka nxjerrë armën duke qëlluar një tjetër person që ishte në një Audi të bardhë. Autori më pas është larguar me një “Opel Astra” ngjyrë gri, ndërsa ende nuk dihet gjendja e të plagosurit. Policia po punon për kapjen e autorit. Ndërkohë nuk dihen ende shkaqet e kësaj përplasje.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: