Lajme

Përplasje në Sarandë/ Kryekamarieri refuzon dhe shtyn efektivin, momenti kur policët e mbërthejnë (VIDEO)

Kufizimet e orës policore kanë sjellë përplasjet e para që në nisje të sezonit veror, edhe pse zyrtarisht nuk është çelur. Një përplasje ka ndodhur mes policisë dhe kryekamerierit të një lokali ka ndodhur mbrëmjen e kaluar në Sarandë për shkak se ky i fundit ka refuzuar të ulë zërin e muzikës në lokal pasi ka kaluar ora 20:00.

Përplasja ka ndodhur në momentin kur në orën 20:13, efektivët e policisë shkojnë në një lokalet në rrugën Turizëm–Kanali i Çukës në Sarandë, duke kërkuar uljen e muzikës.

Kryekamarieri nuk ka pranuar ta ulë muzikën duke pretenduar se është brenda orarit të lejuar, por jo vetëm kaq pasi situata ka agravuar sepse ai ka shtyrë me duar një prej efektivëve. Në këtë moment kanë ndërhyrë edhe efektivët e tjerë dhe kanë marrë nga krahët për ta shoqëruar në komisariat.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: