Lajme

Përrenjas, Makina del nga rruga, plagoset shoferi rumun

Një aksident është regjistruar paraditen e sotme në Përrenjas. Sipas uniformave blu, në fshatin Pishkash, mjeti tip “Hyundai”, me drejtues shtetasin A.B., 40 vjeç, me shtetesi rumune, ka humbur kontrollin e mjetit duke dalë nga rruga dhe për pasojë është plagosur. I plagosuri ndodhet në spital dhe mësohet se është jashtë rrezikut për jetën.

“Më datë 18.07.2021, rreth orës 11:30, në aksin rrugor Librazhd-Prrenjas , në fshatin Pishkash, mjeti tip “Hyundai”, me drejtues shtetasin A.B., 40 vjeç, me shtetësi rumune, ka humbur kontrollin e mjetit duke dalë nga rruga dhe për pasojë është plagosur drejtuesi i mjetit i cili është transportuar në Spital dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor ndodhet në vendgjarje dhe po punon për zbardhjen e shkaktut të aksidentit,” njofton policia.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close